טיפול בעששת שיניים

 

טיפול בעששת שיניים

במרפאת השיניים שלנו ניתן למצוא את כל סוגי הטיפולים בעששת השיניים על ידי צוות מקצועי ומנוסה, אין כל ספק שמבין כל בעיות השיניים, החניכיים והלסת, הבעיה המוכרת ביותר ובעלת ההד הציבורי הגדול ביותר היא העששת. העששת היא, למעשה, התפתחות חיידקית על ציפוי הפלאק המקיף את השן.

אלו "אוכלים" את המזון הנדבק לשיניים, מפרקים את הסוכרים וגורמים, לאט אך בטוח, לתסיסת ציפוי השן והמסתו. ברגע שהציפוי מומס ונפגם, כך שורש השן חשוף לזיהומים, חיידקים, לכלוכים ופגיעה. דלקת מסוג עששת פוגעת בעיקר בכותרת השן ופחות בשורשים שלה, אך היא מהווה את הבסיס לרוב הבעיות הדנטאליות הידועות ובהתאם לכך, אנו נדרשים לבצע הליכי טיפול מסובכים כגון השתלות שיניים ביום אחד.

טיפולים נגד עששת, למעשה, הם טיפולים פשוטים, עצמאיים ויומיומיים, המתחילים כבר בגילאים הצעירים מאוד ונמשכים במשך כל ימי חיינו. אלו פעולות מניעה שגרתיות כגון צחצוח שיניים פעמיים ביום לפחות, שימוש בחוט דנטאלי להגעה למקומות אליהם המברשת לא יכולה להגיע, ביקור תקופתי אצל שיננית ורופא שיניים ומעקב תכוף אחר כל שינוי וכל תפנית במצב השן או החניכיים הסובבות אותה. היום, עם התפתחות המודעות לבעיה והיתרונות המדעיים והטכנולוגיים, נמצא כי גם מרכיב הפלואוריד מסייע לחיזוק שכבת האמאיל המצפה את השן ולהרחקת חיידקי הפלאק, וניתן למצוא תוספת של פלואוריד ברוב משחות השיניים, מי הפה וכל התכשירים המשמשים לטיפול ולמניעת עששת.

ישנם גם כדורי פלואוריד אותם ניתן לקחת ולהוסיף למים במקומות בהם אין תוספת פלואוריד למים. טיפולים נגד עששת צריכים להתחיל, כאמור, כבר בגיל שבו מבצבצות השיניים הראשונות ועם הזמן, כמובן, להוסיף עוד אלמנטים למניעה, בין אם באופן עצמאי כמו שימוש בחוט דנטאלי ואם באופן מקצועי על ידי איטום חריצים בשן.

מכיוון שחיידקי הפלאק משתמשים בעיקר בסוכר הנמצא במזון, טיפולים נגד עששת צריכים לכלול גם צמצום משמעותי של מתוקים ושל סוכרים מכל סוג. אין הדבר אומר שאסור לתת לילד שוקולד או סוכרייה מעת לעת, אך אסור להפוך את המזון הזה לעיקרי וחשוב לשמור על שגרת היגיינת פה קבועה ומסודרת בכדי שבעתיד לא יצטרך לבצע תהליכים מסובכים כמו השתלות שיניים.

 


קבלו כבר עכשיו יעוץ חינם מרופא שיניים מומחה