טיפולי שורש

 

טיפול שורש

במרפאת השיניים שלנו ניתן לקבל טיפול שורש על ידי מומחה לטיפולי שורש וגם לאחר הטיפול, ייעוץ וליווי עד שתהליך ההחלמה יושלם

 

מה שרובנו יודעים על טיפולי שורש הוא שהם כואבים ולא נעימים, ושכדאי מאוד להימנע מלהגיע למצב שזקוקים להם, אך מהו שורש השן ומדוע לפעמים טיפולי שורש הם הדבר היחיד שיכול לפתור בעיה דנטאלית לפני שמגיעים לשלב השתלת השיניים ? כל התשובות במאמר זה.

 

השורש הוא האלמנט המחבר את השן ללסת שלנו, ובתוך שורש זה נמצאות תעלות בהן יש סיבים נוירולוגיים ונימי דם קטנים. אלו תעלות המוך ומספרן משתנה בין פה לפה, החל מתעלה אחת בודדה ועד לארבע או לחמש תעלות. ברגע שמתרחשת פגיעה או נפגמת פעילות תעלה אחת מבין תעלות אלו, נדרש טיפול שיניים ספציפי המוכר לנו בשם טיפולי שורש ובשפה מקצועית יותר טיפול אנדודונטי.

הפגיעה, או הנזק, לשורשי השן יכולים להיגרם ממספר סיבות כמו ריקבון שיניים (הידוע בשם עששת), דלקת שנוצרת מפעילות חיידקים החודרים למוך השן ולא מטופלת בזמן, כך שאין ברירה אלא לפתוח את תעלת השן ולנקותה מן היסוד. גם מצבים של פגיעה פיזית בשן, שבירתה או סדיקתה, אשר יגרמו לתזוזה בתוך החניכיים, יחייבו מערך טיפולי שורש. עקירת השן, שחזורה וטיפול יסודי בשורשי תעלת השן ישקמו את החניכיים וייצבו את תעלות המוך העצביות.

טיפולי שורש דורשים את חשיפת שורשי השן ואת הסרת החלק הפגוע והניזוק בתעלות המוך. לאחר הטיפול, יש לחטא היטב ולנקות את האזור הפגוע, לייבש אותו כראוי ורק לאחר מכן יש לאטום את התעלה מחדש בעזרת חומר הדומה לגומי.  ישנם מצבים חריגים, בהם יש ברגים הנמצאים בתעלות מטיפולים קודמים, ואז מבצעים הליך הנקרא אפיסקטומי, בו כורתים את חוד השורש ומגיעים לנקודה המדויקת בדרך עקיפה.

תהליך השיקום והריפוי, כאשר הטיפול נעשה במקום מקצועי, איכותי ועל ידי גורם רפואי המתמחה בכך, הוא מהיר, פשוט וללא כאבים ותופעות לוואי, בהתאם, כמובן, לרגישות המטופל וחוזק מערכת החיסון שלו. בדרך כלל לא יהיה צורך בטיפול תרופתי או אנטיביוטי לאחר מעבר טיפולי שורש.

אלמנט נוסף שחשוב מאוד להתייחס אליו שטיפולי השורש חיוניים מאוד מכיוון שהם עומדים שלב אחד לפני הצורך בביצוע השתלת שיניים במרפאה השיניים בירושלים שלנו אז בכדי למנוע את האופציהקבלו כבר עכשיו יעוץ חינם מרופא שיניים