Articles

שתלות שיניים ביום אחד

 

 טכניקת השתלת שיניים ביום אחד על ידי רופא השיניים המומחה, דוקטור ויקטור קרוש

 

כולנו מכירים את אי הנוחות שנוצרת כתוצאה משיניים כואבות או מחסור בשיניים, מצב הגורם לנו לחייך פחות, להמנע מלאכול מזון שאנו אוהבים כמו גלידות או סוגי מזון קשיחים ולהרגיש פחות טוב עם עצמינו ברמה הכללית.


כתוצאה מפיתוחים רבים והתקדמות משמעותית בתחום השתלות השיניים, קיימים היום פתרונות רבים ומגוונים בכדי לפתור את בעיית האי נוחות שנוצרת כתוצאה מליקויים בבריאות הפה.


במרפאת השיניים בירושלים של דוקטור ויקטור קרוש ניתן לקבל מגוון רחב של פתרונות השתלת שיניים ובריאות הפה כאשר ההתמחות של המרפאה היא השתלות שיניים ביום אחד.

למה דווקא השתלת שיניים ביום אחד ?


קיימים הרבה מאוד פתרונות השתלת שיניים כיום בשוק, חלקם טובים יותר וחלקם פחות אך אם נחשוב על כך אובייקטיבית ופרקטית, מה שחשוב לך בתור הפציינט זה לעבור ניתוח שיגרום לך כמה שפחות כאב ואי נעימות, לדעת שהניתוח מבוצע על ידי רופא מומחה עם וותק ונסיון של שנים בהשתלת שיניים וכמובן, שהשתלים הדנטליים יחזיקו למשך שנים רבות ויראו הכי טוב שאפשר.


היתרון של ניתוח השתלת שיניים ביום אחד לעומת שאר הניתוחים הוא שהתהליך באמת לוקח יום אחד לעומת שאר הניתוחים שלפעמים לוקחים אפילו חודשים. מה שמייחד אותו כל כך הוא שכמות השתלים שבאים לידי שימוש היא 4-6 שתלים יחסית לשאר הניתוחים שלפעמים כוללים 10 ואפילו 12 שתלים ללסת אחת, פרוצדורה שאיננה מאפשרת לבצע את הניתוח ביום אחד לאור הטראומה שאיזור הפה חווה ונדרשת פריסה על פני זמן רב יותר.


יחד עם זאת, מכיוון שכמות השתלים נמוכה כל כך והתהליך השתלת השיניים מהיר ולא גורם לטראומה גדולה באיזור הפה, הנפיחות ושטפי הדם כמעט ולא באים לידי ביטוי. כתוצאה מכך, תהליך החזרה לשגרה מהיר וכמעט לא מוביל אחריו תופעות לוואי כמו בשאר ניתוחי השתלות השיניים.


דבר נוסף וחשוב ביותר הוא העובדה שהניתוח מתאים גם לחולי סוכרת ומחלות חניכיים מכיוון שהתהליך קצר וממוקד ואינו מחייב השחזות של השיניים הסמוכות ופגיעות באיזורי פה אחרים.


קבל כבר עכשיו יעוץ חינם בנושא השתלות שיניים

תהליך השתלת השיניים ביום אחד


אבחון ובדיקה מעמיקה של הפציינט


לפני שניגשים לתהליך השתלת השיניים נדרש תהליך של אבחון הבעיה ומציאת הדרך הטובה ביותר בכדי להביא לפתרונה. ברוב המקרים הבדיקה הראשונית כוללת בתוכה צילומים כוללים של הפה בכדי לזהות נקודות חולשה וחוזקה שבהם נתמקד בכדי לבצע את תהליך השתלת השיניים בצורה הטובה ביותר. לאחר שמוצאים זאת, מבצעים בדיקה טומוגרפית ממוחשבת בעיקר במיקום שבו הולך להתבצע הניתוח ותהליך השתלת השיניים, תהליך זה מוכר בעיקר בשמו CT.

ביצוע הניתוח והשתלת השתלים


לפני שמתחילים את הניתוח, כלי העבודה עוברים סטריליזציה בכדי למנוע חשיפה לחיידקים ובקטריות באיזור הניתוח, לאחר מכן, הפציינט עובר תהליך של הרדמה מקומית ולעיתים רחוקות במקרים שהניתוח יהיה ארוך ויכלול בתוכו השתלת שתלים רבים בתהליכים מסובכים, מבוצע תהליך של הרדמה כללית.


השלב הראשוני של הניתוח עצמו מתחיל בפתיחה עדינה וממוקדת של החניכיים בעזרת חיתוך ולאחר מכן, מחדירים את השתל לתוך העצם תוך כדי מתן דגש על סטריליות ומיקום נכון של השתל. לאחר סיום ההשתלה, תופרים את איזור החתך בחניכיים, מוודאים שהכל סטרילי וניתן לשחרר את הפציינט לביתו. תהליך הוצאת התפרים מתבצע לרוב בין שבועיים ולשבועיים וחצי לאחר הניתוח והפציינט מקבל המלצה לעבור על דף השאלות ותשובות בנושאי השתלות שיניים שלנו.

בניית הכתרים או הגשר


בעיקרון, לאחר הניתוח ניתן להרכיב שתלים זמניים עד סיום תהליך השיקום ולאחריו מתקינים את הכתרים המקוריים, התהליך תלוי בקצב השיקום של הפציינט ולוקח בין שלושה עד שישה חודשי המתנה שבמהלכם הפציינט מקבל את הכתרים הזמניים. יחד עם זאת ותלוי במקרה המדובר, ניתן לבצע תהליך נוסף של השתלת שיניים על גשר שמחזיק את הכתרים ומונע את האי נעימות שמתלווה לשיניים תותבות נשלפות.