בריאות השיניים - אסתטיקת הפה והלסת

 

רפואת השיניים המודרנית לא פועלת רק באפיקים של מניעת, טיפול ושיקום בעיות דנטאליות משמעותיות הפוגמות בבריאות הפיזית של המטופלים ובשיפור איכות חייהם מבחינה זו, אלא שמה דגש רב גם על הפן האסתטי וענף שלם של רפואה דנטאלית, הנקרא רפואת אסתטיקת הפה והלסת, מציע למטופלים הזקוקים לכך את שיפור מראה השיניים והחניכיים, כך שיוכלו להתהלך בין אנשים, לנהל שיחות פנים אל פנים, לחזק את הביטחון העצמי ואת ההימנעות ממבוכה בכל פעם המצריכה פעירת פה אל מול אדם זר.


רפואת שיניים היא לא רק השתלות שיניים, טיפולי שורש ועקירות שיניים אלה גם תהליך של שמירה ותחזוקה שוטפת של חלל הפה


אחד הפרמטרים המרכזיים הנוגעים לתחום אסתטיקת הפה והלסת הוא צבע השן ועד כמה היא לבנה, מבהיקה ונקייה. אצל רובנו, כתוצאה ממזון, אוויר מזוהם וחיידקים הנמצאים בפה, הולכות השיניים ומאבדות מצבען לאורך השנים. כאשר האדם מעשן או שותה אלכוהול בתכיפות גבוהה, הדבר אפילו מהיר ומואץ יותר. לעניין זה גם יסוד גנטי של צבע עצם השן ובו קשה יותר לטפל, אך האפשרויות העומדות, כיום, בפני הרפואה הדנטאלית האסתטית, הן רבות ואפקטיביות, במיוחד אצלינו במרפאת השיניים בירושלים.

מבין הליכי אסתטיקת הפה והלסת הנפוצים והפופולאריים ביותר ניתן לציין את הסוגים הבאים:


1. הסרת אבנית מהשיניים -  זוהי פרוצדורה חשובה מבחינה בריאותית ולא רק מבחינה אסתטית. ניקוי על ידי שיננית הוא קצר, כמעט ולא כרוך בכאב ומשפר, באופן ניכר, את צבען של השיניים ואת צבע עצם השן.

2. הלבנת שיניים - זהו תהליך כימי המשתמש בסוגי תרכובות המבריקות את השן ומלבינות אותה. זהו הליך שיכול להיעשות על ידי רופא שיניים או באופן עצמי, עם הנחיות רפואיות מדויקות. ההליך, במקרה זה, הוא כמובן ארוך יותר.

3. ציפוי למינייט - הלבשת שכבת חרסינה על חלקה החיצוני של השן. ציפוי כזה משפר, באופן דרמטי, את חזות השן וגם את חזות סביבת השן. זהו ציפוי דק ולא מורגש, קל להלבשה ומומלץ.

4. יישור שיניים - ביצוע תהליך דנטאלי שבאמצעותו ניצור מצב של יישור שיניים אסתטי שנראה טבעי ובריא בכל חיוך.


קבל יעוץ אישי חינם מרופא שיניים מומחה