שאלות ותשובות בנושא השתלות שיניים ורפואת שיניים


 • למי מיועדת השתלת השיניים ? Open or Close

   עקרונית, תהליך השתלת השיניים מיועד כמעט לכל פציינט ובשיטת השתלת השיניים באמצעות ILTI רמת הסיכונים פוחתת משמעותית ובכך מאפשר לרופא לבצע את התהליך לרוב המוחלט של המטופלים. כמובן שחשוב לעבור בדיקה מקדימה לפני הניתוח בכדי לוודא שאכן אין סיכון או הפרעה רפואית אחרת שתדרוש פתרון אלטרנטיבי.

 • האם יתאימו לי שתלים דנטליים? Open or Close

  לכל אדם, אשר סובל ממחסור של שן אחת או יותר שיניים עקב טראומה, מחלה או עששת ניתן לבצע השתלת שיניים. בפגישה במרפאת שיניים או עם רופא השיניים ניתן לקבוע האם שתלים דנטליים הם הפתרון הטוב ביותר במקרה שלך או שעדיף לבחון אפשרויות נוספות. מומלץ לעשות בדיקה מקדימה בעיקר לחולי לב או מטופלים בגיל מתקדם יותר.

 • האם גיל מבוגר מהווה מכשול להשתלת שיניים? Open or Close

  לעתים אנשים מבוגרים חשים כי הגיל שלהם עלול להפריע להשתלת שינים. עם זאת, הגורם הקובע לשתלים דנטלים הוא הבריאות ולא הגיל. אם המצב הבריאותי שלך מאפשר לך לעבור ניתוח לעקירת שן, אז כנראה ניתן לבצע לך גם השתלת שיניים. שיטת ILTI פותרת את הבעיה של המחסור בגובה העצם הנגרמת עקב ניוון הלסת עם הגיל. מספר מחלות כרוניות יכולות לשמש מכשול לניתוח מוצלח. לאחר איבחון קפדני של המצב הבריאותי הכללי שלך ושל השיניים שלך אנו נקבע מהו הטיפול הטוב והמתאים ביותר עבורך.

  נכון להיום, המטופלת הצעירה ביותר שעברה השתלת שיניים במרפאתו של ד"ר ויקטור קרוש הינה חיילת בת 19, ואילו המטופלת המבוגרת ביותר הינה אישה בת 82. כך שהשתלות שיניים מתאימות לכולם – מצעיר ועד מבוגר.

 • כיצד שתלים דנטליים ישפיעו על חיי? Open or Close

  שיקום שמורכב על גבי השתלים דנטליים נראה ומתפקד בדיוק כמו שיניים טבעיות. זה אומר שאתה יכול להתנהג בחופשיות ללא חשש, לאכול ולשתות כל מה שאתה רגיל אליו בצורה נוחה כמו שהתנהגת עד לפני הניתוח. הדבר החשוב ביותר הוא העובדה ששתלים דנטלים לעיתים קרובות משפרות באופן משמעותי את איכות החיים. אנשים שחשו אי נוחות ויאוש עקב בעיות השיניים שלהם, בדרך כלל מתמלאים בשמחת חיים וביטחון עצמי לאחר התקנת שיניים חדשות מכיוון שהשתלים נראים זהים ולעיתים קרובות אף יפים יותר מהשניים הקודמות שהיו אצל המטופל.

 • האם השיניים החדשות שלי ייראו טבעי? Open or Close

  הנוחות, המראה והפונקציונליות של השתלים הדנטליים צפויים לעלות על הציפיות שלך. בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת והאפשרות לשלוט בגוון, גודל ורמת האיכות של השתל ניתן להגיע לתוצאות מרשימות מאוד והכי חשוב, טבעיות בכל מובן. בעבר איכות השתלים הייתה ירודה אך עם הקדמה הטכנולוגית הרבה, בלתי אפשרי להבחין האם זהו שתל או שן אמיתית.

 • האם אהיה מסוגל ללעוס עם כוח זהה כמו שהייתי רגיל לעשות עם השיניים שלי? Open or Close

  ללא ספק כן. לאחר תקופה קצרה של הסתגלות הפונקציה ללעוס תהיינה כמו בשיניים טבעיות. בעקבות אותה הקדמה הטכנולוגית בתחום רפואת השיניים שצויינה קודם לכן, השתלים והציוד שאיתו מתבצע הניתוח הם בסטנדרד הגבוה ביותר ובהתאם לכך, הניתוח עובר בצורה הטובה ביותר ומאפשר לפציינט להסתגל במהירות ובטבעיות למצב החדש.

 • האם הטיפול כואב? Open or Close

  כל ניתוח גורם לאי - נוחות. הרדמה ותרופות הרגעה משמשות כדי להפחית את אי - נוחות בזמן ניתוח השתלת השיניים . רוב החולים טוענים כי במהלך הטיפול אצל רופא השיניים הם הרגישו הרבה יותר נוח מהצפוי. אנו דואגים לספק את התנאים הטובים ביותר למטופלים שלנו הן מבחינת הטיפול עצמו שיעבור בצורה המקצועית ביותר וכמה שפחות כואבת והן מבחינת התרופות והאמצעים להקלת התחושות הלא נעימות המתלוות לתהליך השתלת השיניים עצמו.

 • איך ארגיש אחרי הטיפול? Open or Close

  לאחר הטיפול, עלולה להופיע נפיחות של החניכיים, של הרירית ושל הרקמות הרכות, כאשר בטיפול בשיטה הזו הנפיחות היא מועטה בהרבה. אי הנוחות אחרי השתלות שיניים (אם קיימת) עוברת לאחר נטילת משככי כאבים רגילים. כבר למחרת אתה יכול לשוב לעבודה. אחת הסיבות העיקריות להווצרות כאבים, נפיחות ואי נוחות לאחר ניתוחים מסוג זה היא העובדה שנוצרת טראומה לחניכיים וכל איזור הפה מכיוון שמתבצעת השתלה של 10-12 שתלים, בשיט השתלת השיניים של ILTI נגרמת טראומה מינימאלית באיזור הפה מכיוון שהניתוח מהיר וכמות השתלים לא עולה על 4-6 שתלים (רק לעיתים נדירות מתווספים שתלים נוספים).

 • לאיזה טיפול שוטף זקוקים שתלים דנטליים? Open or Close

  בכדי לטפל בשיניים בצורה הטובה ביותר לאחר השתלת השיניים, חשוב לצחצח אותן כל יום ולהשתמש בחוט דנטלי (עדיף על פני קיסמי שיניים) באופן סדיר וקבוע ככל הניתן. כמו השיניים הרגילות גם הן רגישות לשאריות מזון וחיידקים ככה שצחצוח על בסיס יומי ואפילו פעמיים ביום ושמירה על היגיינה של הפה תעזור לכם לשמור על השתלים לפרק זמן ארוך וחיוך קורן.

 • האם הליך השתלת השיניים כרוך בשימוש בהרדמה כללית? Open or Close

  לא. האמצעים בהם משתמש ד"ר ויקטור קרוש באים לידי ביטוי בהרדמה מקומית ובחמצן דו חנקני (גז צחוק). כך שבמהלך הטיפול, הרוב המוחלט של המטופלים חשים בטוחים ושלווים, ואף נהנים מתחושת רוגע בשל העובדה שמתאפשר להם להיות שותפים בתהליך.

 • כמה שניים ניתן להשתיל במהלך טיפול אחד? Open or Close

  כמות השניים המושתלות תלויות בשיטה בה משתמש הרופא המטפל. למשל במרפאה של ד"ר ויקטור קרוש נעשה שימוש במגוון שיטות, וביניהן גם שיטת ה- ILTI  המאפשרת גם השתלה וגם שיקום של לסת מלאה המחוסרת שיניים לחלוטין.

 • מה אורכו של הליך ההשתלה? Open or Close

  אורכו של הניתוח הינו נגזרת של כמה פרמטרים וביניהם מצבו הבריאותי של המטופל, כמות השתלים הנדרשים, סוגי השתלים, צורך בעקירות וכן הצורך בניתוחים נוספים, כגון הרמת סינוס והוספת עצם בלסת, ( ניתוחים אותם מבצע ד"ר קרוש במקביל להליך ההשתלה). כך שהליך ההשתלה יכול לנוע בין 7 דקות לשעתיים ואף יותר.

 • האם ישנה דרך להימנע מניתוח הרמת סינוס? Open or Close

  רופא אמר לי שהיות ואין לי מספיק עצם באזורים של שיניים טוחנות בלסת העליונה לביצוע השתלים, איאלץ לעבור ניתוח הרמת סינוס לפני ההשתלה, ורק לאחר כמה חודשים אוכל לעבור את השתלת השיניים. האם ישנה דרך להימנע מניתוח הרמת סינוס?

  רופאים המשתמשים בשיטת השתלה קלאסית, אכן נוהגים לבצע קודם כל ניתוח הרמת סינוס, ואת הליך ההשתלה רק כעבור כמה חודשים. אך בשיטתILTI  החדשנית, ביותר מ- 70% מהמקרים השתלים מוכנסים בזווית מסוימת, כך שאין צורך לבצע ניתוח הרמת סינוס, היות והרופא מנצל בהצלחה וביעילות את כמות העצם שכבר קיימת בלסת המטופל.אם יש לכם שאלות נוספות שקשורות לתחום השתלות השיניים ורפואת השיניים שלא צויינו בעמוד זה והייתם רוצים לקבל על כך מענה בהקדם, ניתן להתייעץ עם המומחים שלנו דרך פרטי ההתקשרות בעמוד הצור קשר עם רופא שיניים בירושלים