כיצד עובר יומו של המטופל בתהליך השתלת השיניים ביום אחד

קיבלת החלטה לעבור השתלת שיניים, איך בוחרים היכן לבצע אותה ?

 

השלב הראשון והקריטי ביותר הינו שלב איסוף המידע. רצוי לבצע תחקיר ראשוני באינטרנט ולקרוא כמה שיותר על שיטות ההשתלה השונות, סוגי השתלים, מגבלות רפואיות האוסרות השתלות שיניים וכו'.

 

התייעצו עם חברים וקרובי משפחה אשר כבר עבור הליך דומה.

 

בקרו בכמה מרפאות וערכו השוואות בין השיטות המוצעות לכם והחומרים בהם משתמשת כל מרפאה (סוגי כתרים, תרופות וכו').

כיום כמעט כל מרפאת שיניים מתהדרת באתר אינטרנט מושקע. אך סימן המעיד על רצינות ומקצועיות המרפאה הינו ריבוי של תמונות אמיתיות באתר האינטרנט של עבדותו של הרופא. כלומר, תמונות ממקרים אמיתים של אנשים אמיתים ולא של דוגמנים עם חיוך הוליוודי אשר נשכרו לצורך צילומי התמונות.

 

אל תחששו ואל תתביישו לשאול את הרופא על ניסיונו ועברו המקצועי שלו בכלל, ובמיוחד על ניסיונו בטיפול בבעיות הדומות לבעיות מהן אתה סובל. כמטופלים זוהי זכותכם המלאה לקבל מידע זה.

 

מקרה לדוגמא של פציינט שלנו שעבר השתלת שיניים ביום אחד

 

ראובן, בחור מאזור המרכז, שהזדקק להשתלה של מספר שיניים, כבר מספר שנים שהתלבט האם לעבור השתלת שיניים ובכך לקבל את חיוכו בחזרה. לאחר תחקיר קצר, ראובן קיבל את ההחלטה ממנה כה חשש, ופנה לרופא בקופת החולים שלו, וגם לרופא פרטי באזור מגוריו אשר המליצו לו על כמה אפשרויות טיפול המתאימות לו לדעתם.

 patientday6

 

ראובן לא היה שלם עם המלצות רופאיו, היות ולפי המלצות אלו ראובן היה אמור להמתין לאחר ההשתלה שלושה חודשים, ורק אז היו אמורים להתקין לו גשר. כלומר,ראובן היה נאלץ להסתובב כשלושה חודשים ללא שיניים. לכן המשיך ראובן בחיפושיו אחר שיטת השתלה עימה הוא חש שלם ובנוח. לאחר התייעצות עם כמה מחבריו ובני משפחתו, ראובן הגיע למרפאתו של ד"ר ויקטור קרוש בירושלים.

 

לאחר מילוי הטפסים הנדרשים, ד"ר קרוש ביצע בדיקה מקיפה לחלל הפה של ראובן, עבר על כל צילומי הפה שלו, איבחן את הבעיה ממנה סבל ראובן והציע לו לעבור השתלת שיניים ביום אחד בשיטת ILTI  היות ולראובן היה צורך בהשלתה של מספר שיניים, והוא ביקש לצאת מהמרפאה עם שיניו החדשות כבר באותו היום.

 

 

בתום שלב האבחון, ד"ר קרוש הסביר לראובן שלאחר סיום הטיפול הוא ייאלץ להימנע ממאכלים קשים במשך כמה שבועות. לאחר שראובן שמע כי ייאלץ לשמור על דיאטה, ביקש לחשוב כמה ימים על העניין. אך ראובן כבר באותו היום בערב התקשר למרפאה בירושלים וביקש לקבוע מועד להשתלה והשיקום.

 

ביום השתלת השיניים

 

למרות חששותיו הראשוניים של ראובן, בזמן ההשתלה היה רגוע לחלוטין, כך שד"ר קרוש הסתפק רק בהרדמה מקומית ואפילו לא הזדקק לחמצן דו חנקני (גז צחוק).

 

מיד לאחר הניתוח, ד"ר קרוש יחד עם אחד מטכנאי המרפאה החלו בשלב השני – שלב שיקום השיניים על גבי השתלים החדשים (התקנת גשר).

 

 

 

שבוע לאחר ההשתלה, ראובן התבקש לחזור למרפאה לצורך הסרת התפרים וביצוע תיקונים לגשר במידה הצורך.

 

לאחר שלושה חודשים, ראובן התבקש להגיע שוב למרפאה לצורך ביקורת והתקנת ריפודים סופיים לגשר, הנדרשים עקב שינויים המתרחשים בלסת כתוצאה מסיום הליך הריפוי.


קבלו כבר עכשיו יעוץ חינם מרופא שיניים מומחה